Dzisiaj jest 19-10-2021
szukaj
szukaj

Kilka słów o nas....

             

HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA W RAKONIEWICACH


      Uroczyste otwarcie Hali Widowiskowo-Sportowej w Rakoniewicach odbyło się 8 grudnia 2009r. Powszechnie wyrażano uznanie dla Józefa Jerzego Sieradzana, burmistrza Rakoniewic, który doprowadził do wybudowania i przekazania hali do użytku. Kiedy w kwietniu 2009r. wmurowywano kamień węgielny , mało kto wierzył, że obiekt będzie gotów- jak zapowiadano na 28 grudnia. Tymczasem prace wykonywano w tempie umożliwiającym zakończenie już w listopadzie. Głównym wykonawcą była firma DANA-BUD z Karpicka.

        Hala jest wyjątkowej urody i posiada liczne walory użytkowe. Zastosowano tu nowatorskie rozwiązania, w tym GWC (gruntowy wymiennik ciepła) najnowszą ekologiczną technologię cieplną, pozwalająca na dogrzanie hali zimą i chłodzenie latem. Uwagę zwraca łącznik pomiędzy szkołą a halą, gwarantujący uczniom bezpieczne, bezkolizyjne przejście nad ulicą. W hali odbywać się mogą zajęcia wychowania fizycznego, poważne imprezy sportowe, a także pokazy oraz spotkania estradowe i rekreacyjne. Można tu organizować targi, zjazdy, konferencje, czy firmowe eventy. Poza boiskiem z dużą widownią uwzględniającą potrzeby niepełnosprawnych , hala mieści klub fitness, saunę, siłownię, salę kardio, salę masażu.

        W głównej sali można prowadzić rozgrywki w sportach zespołowych: siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, unihokeju, futsalu, zawody w teakwondo, zapasach, judo, ju-jitsu, tenisie stołowym. Zawody ma trybunach może obserwować do 500 widzów. Obiekt świetnie nadaje się do prowadzenia zgrupowań i obozów sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych. Jest tu nowoczesne zaplecze sportowe wyposażone w 6 szatni sportowych wraz z prysznicami, gabinet lekarski, a także salka konferencyjna.

Hala Widowiskowo - Sportowa w Rakoniewicach

ul. Nowotomyska 3
62-067Rakoniewice

tel. +48 61 444 15 96
halasportowa@zukrakoniewice.pl


Copyright © Hala Sportowa w Rakoniewicach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
 liczba odwiedzin: 565472      online: 1
© 2020 MBEST